KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14052149

nr 1405 2149

Eva Holmér Edling

(f. 1942), Sverige

Signerad, daterad 75, åker. Motivet: 22x26cm, yttermått inklusive ram: 32x36cm, akvarell

Eva Holmér Edling, svensk målare, grafiker och tecknare född i Stockholm 1942.

Utrop:

800 kr

Såld:

200 kr

måndag 21 juni 2021
kl 19:14:51

  • Tema
  • 21 jun

Kvinnliga konstnärer

Läs mer om Kvinnliga konstnärer

Eva Holmér Edling

Läs mer om Eva Holmér Edling