KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14052149
*
nr 1405 2149
Eva Holmér Edling
(f. 1942), Sverige
Signerad, daterad 75, åker. Motivet: 22x26cm, yttermått inklusive ram: 32x36cm, akvarell
Eva Holmér Edling, svensk målare, grafiker och tecknare född i Stockholm 1942.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 juni 2021
kl 19:14:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/6 10:15:15
1
100 kr
7/6 19:12:44
2
150 kr
19/6 12:24:31
3
Vinnande bud
- Tema
21 jun
Kvinnliga konstnärer
För att uppmärksamma det kvinnliga konstnärskapet anordnar Metropol Auktioner en auktion med över 160 kvinnliga konstnärer. Auktionen innebär en resa genom konsthistorien med start under andra hälften ...
Läs mer om Kvinnliga konstnärer
- Konstnär/Designer
Eva Holmér Edling
Eva Holmér Edling, svensk målare, grafiker och tecknare född i Stockholm 1942.
Läs mer om Eva Holmér Edling
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller eva holmér edling svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg åker
-
6382 Akvarell
Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:26
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:22
-
6578 Akvarell
Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sverige. Ej s..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:22
-
6565 Blandteknik
Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:03
-
6537 Blyerts
Augusta Askergren. Signerad, daterad 1860, Rinkest..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:22
-
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 20:20
*
Eva Holmér Edling
Eva Holmér Edling, svensk målare, grafiker och tecknare född i Stockholm 1942.
Läs mer om Kvinnliga konstnärer
Läs mer om Eva Holmér Edling
nr 1405 2149
Eva Holmér Edling
(f. 1942), Sverige
Signerad, daterad 75, åker. Motivet: 22x26cm, yttermått inklusive ram: 32x36cm, akvarell
Eva Holmér Edling, svensk målare, grafiker och tecknare född i Stockholm 1942.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 21 juni 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 4/6 10:15:15 | 1 | 100 kr |
| 7/6 19:12:44 | 2 | 150 kr |
| 19/6 12:24:31 | 3 | Vinnande bud |
- Tema
21 jun
Kvinnliga konstnärer
För att uppmärksamma det kvinnliga konstnärskapet anordnar Metropol Auktioner en auktion med över 160 kvinnliga konstnärer. Auktionen innebär en resa genom konsthistorien med start under andra hälften ...
Läs mer om Kvinnliga konstnärer
- Konstnär/Designer
Eva Holmér Edling
Eva Holmér Edling, svensk mÃ¥lare, grafiker och tecknare född i Stockholm 1942.Läs mer om Eva Holmér Edling
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller eva holmér edling svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg åker
-
6382 Akvarell
Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:26 -
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:22 -
6578 Akvarell
Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sverige. Ej s..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:22
-
6565 Blandteknik
Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:03 -
6537 Blyerts
Augusta Askergren. Signerad, daterad 1860, Rinkest..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:22 -
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 20:20



